OyunlarMinlerle Pulsuz Oyun Burada

8 Mart tebrik mesajları

Dünyanın bütün ölkelerinde temteraqlı bir şekilde qeyd olunan 8 Mart Qadınlar Bayramı üçün çox gözel ve maraqlı tebrik mesajları hazırladıq.

8 Mart Beynelxalq Qadınlar günü tarixçesi

1857-ci ilde 40000 toxuculuq işçisi daha yaxşı iş şeraiti teleb ederek ABŞ-ın New York şeherinde bir toxuculuq fabrikinde tetil etmeye başladı. Ancaq Polis’in işçilere hücum etmesi ve işçilerin fabrike kilidlenmesi, arxasından da çıxan yanğında işçilerin, fabrik qarşısında qurulan barrikadalardan qaça bilmemesi neticesinde, çoxu qadın 129 işçi can verdi. ABŞ-da çalışan qadınların bu qetliamı sebebiyle 1910-cu ilde 8 Mart “Ümumdünya İşçi Qadınlar Günü” Kopenhagende Beynelxalq Sosialist Qadınlar Konfransı teyin olundu. Birleşmiş Milletler Teşkilatının Baş Meclisi, 16 Dekabr 1977-ci ilde 8 Mart “Beynelxalq Qadınlar Günü” olaraq qebul edildi.

8 Mart Beynelxalq Qadınlar günü tebrik mesajları

8 Mart Dünya Qadınlar Günü, bütün dünyada, qadınların beraberlik, inkişaf ve daha dinc heyat hesretlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve birlik günü olaraq qeyd olunmaqdadır.

Bütün dünya, ölkemiz ve üyelerimiz arasında vezife yerine yetiren qadınlarımızın 8 Mart Dünya Qadınlar Gününü qeyd edir sevgi ve sayqılarımı bildirirem.

Onlardan olduğumuz ve heyatımızın doğumdan ölüme her anında varlıqlarıyla onurlandığımız, ehtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, öyreden, yetişdiren, bizi biz etme yolunda üreklerindeki sevgi ve şefqeti qarşılıqsız veren fedakar qadınlarımızın Dünya Qadınlar Gününü tebrik edirem.

Möminler üçün en gözel nümune Sevimli Peyğemberimizin. O, xanımlara qarşı daim sevgi, hörmet, xoşgörüş ve anlayış göstermiş, buraxın döymeyi; xanımlara qarşı heç bir zaman kobud davranmamış; hemişe güler üzlü olmuşdur. Bu sebebden Peyğemberimizin xanımlara qarşı gösterdiyi bu reftar, hamımız üçün nümune olmalıdır. Bu vesile ile bütün qadınlarımızın gününü tebrik edirem.

Bütün dünya, ölkemiz ve üyelerimiz arasında vezife yerine yetiren qadınlarımızın 8 Mart Dünya Qadınlar Gününü qeyd edir, sevgi ve sayqılarımı bildirirem.

Respublikamızın merkez nöqtesinde iştirak eden qadınlarımız, müasir ve müasir günlere gelmeyimizi ehemiyyetli vezifeler bacarmışlar. Qadınlar gününüz mübarek olsun.

Bütün qadınların 8 Mart Dünya Qadınlar Gününü qeyd edir, beraberlik, azadlıq ve xoşbextlik dolu bir heyat sürmek isteyirem.

Peyğemberimizin (Cennet anaların ayaqları altındadır) sözünün hemsöhbeti olan bütün dünya qadınlarının 8 Mart Dünya Qadınlar Gününü tebrik edirem.

9 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *